12 may 2022-ci il, Bakı: 2022-ci ilin 22 fevral tarixində “Beynəlxalq Pul Nişanları Assosiasiyası” (IACA-ABŞ) tərəfindən dünyanın aparıcı mərkəzi banklarının iştirakı ilə ABŞ-ın Vaşinqton şəhərində beynəlxalq konfrans keçirilmiş, Azərbaycanın yenilənmiş 50 manatlıq pul nişanı mövzusuna, dizaynına və təhlükəsizlik sistemlərinə görə “Dünyanın ən Yaxşı yeni Banknotu” tituluna layiq görülərək qalib seçilmişdir.
Cari ilin 02-05 may tarixlərində İspaniyada təşkil edilmiş “Global Currency Forum 2022” çərçivəsində qaliblərə mükafatların təqdim edilməsi həyata keçirilmiş və “Dünyanın ən yaxşı yeni banknotu” tituluna layiq görülmüş 50 manatlıq pul nişanının qalibiyyət mükafatı (kubok) Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankına təqdim edilmişdir.

12 May 2022, Baku: On 22 February 2022, the International Association of Currency Affairs (IACA, USA) held an international conference in Washington, DC with the participation of the world's leading central banks and the upgraded 50 manat banknote of Azerbaijan was awarded the title of “Best New Banknote in the World” for its theme, design and security systems.
Within the framework of the Global Currency Forum 2022 held in Spain on 2-5 May 2022, the winners were delivered their awards and the Central Bank of the Republic of Azerbaijan was presented the award (cup) for 50 manat banknote recognized as the "Best New Banknote in the World".