Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi ilə əlaqədar ali və orta ixtisas təhsili müəssisələrinin tələbələri arasında onların maliyyə savadlılığının artırılması məqsədilə “İqtisadiyyatı güclü olan dövlət hər şeyə qadirdir” başlığı altında 6 aprel - 30 may 2023-cü il tarixlərində müsabiqə elan edir.
Müsabiqə Mərkəzi Bankın Virtual Təhsil Platformasının (https://edu.e-cbar.az) dörd kursu üzrə keçiriləcəkdir:
1. "İzafi borclanma: problemlər və tövsiyələr"
https://edu.e-cbar.az/course/preview.php?id=97
2. "Vətəndaşlar üçün sığorta"
https://edu.e-cbar.az/course/preview.php?id=104
3. "Kapital bazarlarının əsasları"
https://edu.e-cbar.az/course/preview.php?id=89
4. "Maliyyə Savadlılığı: Strategiya, Tədris, Təhlil"
https://edu.e-cbar.az/course/view.php?id=105
Kurslar üzrə qeydiyyatdan keçən iştirakçılar müvafiq kursu bitirdikdən sonra ən geci 27 aprel 2023-cü il saat 18:00-dək Mərkəzi Bankın Maliyyə savadlılığı şöbəsinin əməkdaşları ilə imtahan tarixini, saatını və formasını (onlayn və ya ənənəvi) razılaşdırmalıdırlar.
Qeydiyyat prosesi haqqında ətraflı məlumatı bu link vasitəsilə ala bilərsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=0iNZkyQ0Q7M
İmtahanda onlayn iştirak etmək istəyən kurs iştirakçıları onlara göndərilən linkə qoşularaq Mərkəzi Bankın əməkdaşının nəzarəti altında sualları cavablandıracaqlar. Ənənəvi imtahan vermək istəyən kurs iştirakçıları isə təyin edilmiş gündə və saatda Mərkəzi Bankın Bülbül prospekti 27 ünvanında yerləşən binasına yaxınlaşaraq onlar üçün ayrılmış kompüterdən istifadə etməklə kursun suallarını cavablandıra bilərlər.
Qaliblər dörd kurs üzrə ümumi nəticənin orta balına görə seçiləcəklər. Hər kurs üzrə balın 70% və ondan yuxarı olması mütləqdir.
Kursun qaliblərinə və fərqlənənlərə kompüterlər, planşetlər, daşınan akkumlyatorlar, qulaqcıqlar və digər qiymətli hədiyyələr təqdim ediləcəkdir.
Müsabiqə ilə bağlı sualı olanlar (+99412) 5983550, (+99450) 2090391 telefon nömrələri ilə əlaqə yarada, yaxud Maliyya_Savadliligi@cbar.az elektron poçtuna yaza bilərlər.

In honor of the 100th anniversary of Great Leader Heydar Aliyev, the Central Bank of the Republic of Azerbaijan announces a contest among students of higher and secondary educational institutions entitled "A state with strong economy is capable of everything", to be held from 6 April till 30 May 2023, in order to improve their financial literacy.
The contest will be held on the following cources of the Central Bank’s Virtual Educational Platform (https://edu.e-cbar.az):
1. "Overborrowing: problems and recommendations"
https://edu.e-cbar.az/course/preview.php?id=97
2. "Insurance for citizens"
https://edu.e-cbar.az/course/preview.php?id=104
3. "Fundamentals of capital markets"
https://edu.e-cbar.az/course/preview.php?id=89
4. "Financial literacy: Strategy, Education, Analysis"
https://edu.e-cbar.az/course/view.php?id=105
Participants who have registered for the course must coordinate the date, time and form of the exam (online or traditional) with employees of the Central Bank’s Financial Literacy division no later than 27 April 2023, 18:00, after completing the relevant course.
More information about the registration process can be found at the link below: https://www.youtube.com/watch?v=0iNZkyQ0Q7M
Course participants who want to take the exam online will join the link sent to them and answer the questions under the supervision of a Central Bank employee. Course participants wishing to take the traditional exam can answer the course questions by coming to the Central Bank building at 27 Bulbul Avenue on the appointed day and time and using the computer provided to them.
Winners will be selected based on the average score of the four courses. A score of 70% or higher is required for each course.
Course winners will receive computers, tablets, portable chargers, headphones and other valuable gifts.