10 aprel 2023-cü il, Bakı: “Heydər Əliyev İli” - nə həsr edilmiş silsilə tədbirlər çərçivəsində Mərkəzi Bank tərəfindən Qərbi Kaspi Universitetində 110 nəfərə yaxın tələbə və müəllim heyəti üçün “Pul siyasəti və onun əməliyyat çərçivəsi” mövzusunda seminar təşkil olunmuşdur.
Seminar iştirakçılarına həmçinin Mərkəzi Bankın elektron resursları, o cümlədən Maliyyə savadlılığı portalı (bizimpullar.az), Virtual təhsil platforması (edu.e-cbar.az) və Maliyyə məhsul və xidmətlərinin məlumat-axtarış sisteminə (infobank.az) dair ətraflı məlumat təqdim edilmişdir.
Daha sonra iştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırılmış, mövzular ətrafında müzakirələr aparılmışdır.
Qeyd edək ki, Mərkəzi Bank tərəfindən maliyyə savadlılığı mövzuları üzrə müxtəlif hədəf qrupları üçün ənənəvi və onlayn seminarların təşkili davam etdirilir.

10 April 2023, Baku: As part of a series of events dedicated to the “Year of Heydar Aliyev”, the Central Bank organized a seminar on "Monetary policy and its operational framework" for about 110 students and teachers of the Western Caspian University.
The seminar participants were also provided with detailed information on the Central Bank's electronic resources, including the Financial Literacy Portal (bizimpullar.az), Virtual Educational Platform (edu.e-cbar.az) and Data-Search System of Financial Products and Services (infobank.az).
Later, questions of the participants were answered and discussions were held on topics of interest.
To note, the Central Bank continues to organize traditional and online seminars for various target groups on financial literacy topics.