17 aprel 2025-ci il, Bakı: Mərkəzi Bank tərəfindən vətəndaşların Banka müraciət imkanlarının genişləndirilməsi və müraciətlər üzrə məlumat əlçatanlığının təmin olunması diqqətdə saxlanılır. Mərkəzi Bankın myGov platformasında vətəndaşlara xidmət göstərən qurumlar siyahısına əlavə olunmaqla, sözügedən platforma üzərindən elektron müraciətlərin qəbul olunması imkanının yaradılması bu istiqamətdə növbəti mühüm təşəbbüsə çevrilib.
Qeyd edək ki, Azərbaycan Respublikasında rəqəmsal hökumət quruculuğunun mühüm tərkib hissələrindən biri olan və geniş istifadəçi auditoriyasına malik myGov (my.gov.az) platforması vətəndaşlara dövlət və özəl sektor xidmətlərinə vahid pəncərə prinsipi əsasında rahat və operativ çıxış imkanı yaradır.
Artıq vətəndaşlar myGov veb-səhifəsində müvafiq siyahıdan Mərkəzi Bankı seçməklə, müraciətlərini onlayn qaydada Banka ünvanlaya bilərlər.
Xatırladaq ki, vətəndaşlara müraciətlərini Mərkəzi Bankın rəsmi veb-səhifəsi (cbar.az) üzərindən onlayn qaydada ünvanlamaq, həmçinin 966 Qaynar xəttinə zəng etməklə sorğularının qeydə alınmasını təmin etmək imkanı da təqdim olunur.

17 April 2025, Baku: The Central Bank continues to prioritize expanding options for citizens to access the Bank and maintain information accessibility. The Central Bank has been added to the list of service providers on the myGov platform, enabling citizens to submit electronic applications directly through the portal, another important step toward digital engagement.
Note that, myGov (my.gov.az), a key component of digital government infrastructure in Azerbaijan, offers a convenient and unified access point to public and private sector services for a broad user base.
Citizens can now select the Central Bank from the relevant list on the myGov website and submit their appeals online directly to the Bank.
It is worth reminding that, citizens can also use the official website of the Central Bank (cbar.az) to submit appeals online or contact the 966 call Center to have their inquiries registered.