14 aprel 2026-cı il, Bakı: Aprel ayının 14-də Mərkəzi Bankın baş direktoru Şahin Mahmudzadənin rəhbərliyi ilə 2025-ci il üzrə Maliyyə sabitliyi hesabatına həsr olunmuş mətbuat konfransı keçirilib. Konfransda baş direktor Şahin Mahmudzadə 2025-ci il ərzində Mərkəzi Bank tərəfindən maliyyə sektoruna olan etimadın möhkəmləndirilməsi, risklərin minimallaşdırılması, sektorda idarəetmə potensialının və şoklara qarşı dayanıqlılığın artırılmasına yönəlmiş təşəbbüsləri diqqətə çatdırıb.
Tədbirin davamında Mərkəzi Bankın Maliyyə sabitliyi departamentinin direktoru Ataxan Həsənov 2025-ci il üzrə Maliyyə sabitliyi hesabatına dair təqdimatla çıxış edib. Təqdimat çərçivəsində maliyyə sabitliyinin təhlili üzrə əsas nəticələr, maliyyə sektorunda müşahidə olunan inkişaf meyilləri, həmçinin tənzimləmə-nəzarət çərçivəsinin modernləşdirilməsi istiqamətində görülən işlər əhatə olunub.

14 April 2026, Baku: On April 14, Executive Director of the Central Bank Shahin Mahmudzadeh led a press conference dedicated to the Financial Stability Report for 2025. During the conference, Mahmudzadeh highlighted the Central Bank's initiatives in 2025 to strengthen confidence in the financial sector, minimize risks, and enhance its management potential and resilience to shocks.
Atakhan Hasanov, Director of the Central Bank's Financial Stability Department, then presented the Financial Stability Report for 2025. The presentation covered the main results of the financial stability analysis, development trends observed in the financial sector, and the work done to modernize the regulatory and supervisory framework.