25 sentyabr 2023-cü il, Bakı: Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankı tərəfindən yenilənmiş 5 qəpiklik metal pul nişanları 25 sentyabr 2023-cü il tarixindən etibarən tədavülə buraxılır.
Tədavülə buraxılan yenilənmiş 5 qəpiklik metal pul nişanının arxa tərəfində yeni dizayn elementləri kimi Azərbaycan Dövlət Gerbinin təsviri, eləcə də pul nişanının buraxılış ili əks olunmuşdur.
Yenilənmiş 5 qəpiklik metal pul nişanının digər dizayn elementləri və texniki parametrləri hazırda tədavüldə olan eyni nominallı metal pul nişanına müvafiq olaraq dəyişməz saxlanılmışdır.
Yenilənmiş 5 qəpiklik metal pul nişanı hazırda tədavüldə olan eyni nominallı pul nişanları ilə paralel olaraq dövriyyədə olacaqdır.

25 September 2023, Baku: The Central Bank of the Republic of Azerbaijan is announcing that it is issuing into circulation renewed 5 gapik coins on 25 September 2023.
The Coat of Arms and the production year are depicted as new design elements on the reverse of the renewed 5 gapik coin issued into circulation.
Other design elements and technical parameters of the renewed 5 gapik coin have been left unchanged as the same denomination coin currently in circulation.
The renewed 5 gapik coin will be in parallel circulation with the same denomination coins currently in circulation.