11 iyun 2024-cü il, Bakı: “Ödəniş xidmətləri və ödəniş sistemləri haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununa əsasən ödəniş xidmətlərinin göstərilməsi üçün lisenziyanın əldə edilməsinə dair Mərkəzi Banka müraciət etmiş təşkilatların qiymətləndirilməsi həyata keçirilməkdədir. Bu istiqamətdə aparılan işlər çərçivəsində Mərkəzi Bankın İdarə Heyətinin 5 iyun 2024-cü il tarixli Qərarı ilə “Modenis” MMC-yə elektron pul təşkilatı fəaliyyətini həyata keçirmək hüququ verən müddətsiz lisenziya verilib.
Mərkəzi Banka ödəniş xidmətlərinin göstərilməsi üçün lisenziyanın əldə edilməsinə dair müraciət etmiş digər təşkilatların qiymətləndirilməsi hazırda davam edir. Ödəniş xidmətlərinin həyata keçirilməsi üzrə verilən lisenziyalarla bağlı məlumatlar Mərkəzi Bankın internet səhifəsi vasitəsilə açıqlanır.

11 June 2024, Baku: The Central Bank assesses applications from institutions to obtain payment service licenses in accordance with the Law of the Republic of Azerbaijan ‘on Payment Services and Payment Systems’. As part of related efforts, the Management Board of the Central Bank decided to issue a perpetual e-money institution license to the Modenis LLC on 5 June 2024.
The evaluation of other institutions applied to the Central Bank for payment service licenses is ongoing. The Bank publishes the information about payment service licenses it issues on its website.