| Mərkəzi Bankın “966 qaynar xətti” iş günlərində fasiləsiz olaraq saat 09:00-dan 18:00-dək daxil olan zənglərin cavablandırılmasını həyata keçirir. Daxil olan zənglərin yerində cavablandırılması mümkündürsə, vətəndaşların şifahi müraciətləri ilə əlaqədar onlara müvafiq izahat verilərək müraciətləri cavablandırılır. Əks halda zənglər cavablandırılması üçün müvafiq struktur bölmələrə və ya daxil olan rəsmi yazılı müraciətləri üzrə icraçılara yönəldilir. Mərkəzi Banka daxil olan zənglər telefonçu-operatorlar tərəfindən qəbul edilir və bütün zənglərin qeydiyyatı aparılır. |
Aşağıda qeyd olunan istiqamətlər üzrə Mərkəzi Bankın 055-966-19-66 nömrəli whatsapp xidmətindən (xidmət) istifadə edilə bilər:
1. Dövlət orqanlarından Mərkəzi Banka ünvanlanmış və ya birbaşa olaraq Mərkəzi Banka daxil olmuş müraciətlərlə bağlı hər hansı səbəbdən cavab məktubları əldə edilmədikdə Müraciət edən şəxsin şəxsiyyəti eyniləşdirilməklə cavab məktubu xidmət vasitəsi ilə ona təqdim edilir.
2. Mərkəzi Bankın nəzarət subyektləri ilə əlaqə saxlanılmasında çətinlik yarandıqda Müraciət edən şəxs barədə məlumat, onunla əlaqə yaradılması məqsədi ilə Mərkəzi Bankın nəzarət subyektinə yönləndirilir.

The ‘966’ Hotline of the Central Bank responds to incoming calls continuously from 09:00 to 18:00 on working days. If it is possible to respond to incoming calls promptly, citizens' requests are answered by giving them an appropriate explanation regarding their verbal requests. Otherwise, the calls are forwarded to appropriate structural units for response or to executers on received official written requests. Calls to the Central Bank are received by operators and recorded.
One can use the Central Bank's WhatsApp service number +99455 966 1966 for the following:
1. If, for whatever reason, response letters are not obtained from public authorities regarding appeals addressed to the Central Bank or received directly to the Central Bank The response letter is presented to the applicant through his/her identification.
2. In case of difficulty to contact the Central Bank via its contact numbers You may submit an appeal for call back by accessing the Central Bank’s official WhatsApp number