19 mart 2019, Bakı: Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankında cari ilin 15 mart tarixində rəqəmsal ödəniş vərdişlərinin aşılanması və nağdsız ödənişlərin genişləndirilməsi məqsədilə bütün ölkə əhalisini əhatə edən “Kartla ödə, kartla qazan” adlı stimullaşdırıcı lotereyanın 1-ci tirajı oynanılmışdır.
Tirajın keçirildiyi dövrdə Azərbaycan Republikası ərazisində emissiya edilmiş, korporativ və eyniləşdirilməmiş kartlar istisna olmaqla, bütün növ ödəniş kartları ilə ölkədə fəaliyyət göstərən təsərrüfat subyektlərində quraşdırılmış POS-terminallarda minimum 5 manat məbləğində nağdsız əməliyyat aparan kart istifadəçiləri avtomatik olaraq lotereya iştirakçısına çevrilərək, hər bir əməliyyata bir şans qazanmışlar.
Tiraj Mərkəzi Bankda yaradılmış kənar təşkilatların nümayəndələrindən ibarət Tiraj Komissiyasının nəzarəti altında oynanılmışdır. Ümumilikdə tiraj dövrü olan fevral ayında lotereya şərtlərinə uyğun olan 274 617 ödəniş kartı ilə aparılmış 1 069 712 əməliyyat iştirak etmişdir.
Lotereyanın uduş fondu birinci tiraj üzrə 600 qalibin hər birinə 50 (əlli) AZN təşkil etmişdir. Uduş haqda kart istifadəçilərinin banklar tərəfindən məlumatlandırılması və vəsaitlərin kart balanslarına əlavə olunması ən qısa zamanda həyata keçiriləcəkdir.
Qaliblərin siyahısı ilə Mərkəzi Bankın veb saytında tanış olmaq olar: https://www.cbar.az/page-133/stimullasdirici-lotereya

19 March 2019, Baku: A first draw of the national stimulatory ‘Pay with card, earn with card’ lottery to promote cashless payment habits and widen cashless payments was held at the Central Bank of the Republic of Azerbaijan on 15 March.
Over the period cardholders conducting minimum an AZN5 (five) worth of cashless operation with all types of payment cards issued by Azerbaijani banks, except for corporate and non-identified cards, in POS-terminals of economic agents across the country automatically got the right to participate in the lottery per transaction.
The draw was held under the control of the Draw Committee consisting of representatives of outsider institutions launched at the CBA. In February, a period of the draw, total 1 069 712 operations with 274 617 payment cards compliant with the conditions of the lottery participated in the draw.
Each of 600 winners will receive AZN50 (fifty) on the first draw, they will be informed by banks and funds will be credited to their card balances shortly.