1. Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı “Dövlət satınalmaları haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununa uyğun olaraq aşağıdakı satınalma predmetləri üzrə açıq tender üsulu ilə elektron satınalma keçirir:
Satınalma predmeti 1: Azərbaycan Respublikası Mərkəzi Bankının inzibati binaları üçün müxtəlif tipli kondisionerlərin, fankoil qurğularının və pultlarının, habelə mərkəzi soyutma-isitmə tipli (VRV və ya VRF) sistemin təchizatı və quraşdırılması işlərinin satın alınması;
Satınalma predmeti 2: Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı üçün “Daşınmaz əmlakın qiymətləndirilməsi” üzrə xidmətin satın alınması,
Satınalma predmeti 3: Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankında İnformasiya təhlükəsizliyinin qiymətləndirilməsi üzrə müdaxilə sınağının keçirilməsi xidmətinin satın alınması.
2. Tender proseduru 23 fevral 2023-cü il tarixində saat 1500-da Dövlət satınalmalarının vahid internet portalında (https://etender.gov.az) (bundan sonra – Portal) keçiriləcəkdir.
3. Tenderdə yalnız “Dövlət satınalmaları haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununa uyğun olaraq elektron satınalmalarda iştirakına yol verilən sahibkarlıq subyektləri iştirak edə bilərlər.
4. Maraqlı şəxslər tenderdə iştirak etmək üçün Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2021-ci il 20 dekabr tarixli 396 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş “Açıq tender və ya kotirovka sorğusu üsulunu tətbiq etməklə elektron satınalma vasitəsilə keçirilən satınalmalarda iştirak haqqının məbləği, ödənilməsi və ondan istifadə Qaydası”na müvafiq olaraq müəyyən edilmiş aşağıdakı məbləğlərdə iştirak haqqlarını Portal vasitəsilə ödəməklə tenderin Əsas şərtlər toplusunu əldə edə bilərlər:
Satınalma predmeti 1: 150 (bir yüz əlli) manat;
Satınalma predmeti 2: 250 (iki yüz əlli) manat.
Satınalma predmeti 3: 250 (iki yüz əlli) manat.
İştirak haqqı heç bir halda geri qaytarılmır.
5. Tenderdə iştirak etmək üçün iddiaçılar Portal vasitəsilə aşağıdakı sənədləri təqdim etməlidirlər:
- İddiaçının tam adı, nizamnaməsi, dövlət qeydiyyatı haqqında şəhadətnamə və ya hüquqi şəxslərin dövlət reyestrindən çıxarış, bank rekvizitləri;
- Tender təklifini və satınalma müqaviləsini imzalamaq səlahiyyətinə malik olan şəxsin səlahiyyətlərini təsdiq edən sənəd;
- İddiaçının sahibkarlıq subyektlərinin hansı bölgü kateqoriyasına aid olmasına dair müvafiq dövlət orqanından arayış;
- Azərbaycan dilində tender təklifi (tender təklifi 23 fevral 2023-ci il tarixindən azı 30 (otuz) bank günü müddətində qüvvədə olmalıdır);
- Tender təklifinin qiymətinin 1 (bir) faizi məbləğində bank təminatı (tenderin əsas şərtlər toplusuna əlavə edilən bank qarantiyası formasında);
- İddiaçının son 1 (bir) ildəki maliyyə vəziyyəti barədə bank arayışı;
- Azərbaycan Respublikasında vergilərə və digər icbari ödənişlərə dair yerinə yetirilməsi vaxtı keçmiş öhdəliklərin, habelə son 1 (bir) il ərzində (fəaliyyətini dayandırdığı müddət nəzərə alınmadan) Azərbaycan Respublikasının Vergi Məcəlləsi ilə müəyyən edilmiş vəzifələrin yerinə yetirilməməsi hallarının mövcud olmaması haqqında müvafıq dövlət orqanından arayış;
- Satınalma prosedurunun başlanmasından əvvəlki 5 (beş) il ərzində iddiaçının özünün, habelə işlərini idarə edənlərin, qulluqçularının peşəkar fəaliyyətləri, yaxud satınalma müqaviləsinin bağlanması üçün ixtisas göstəricilərini yanlış göstərmələri ilə əlaqədar cinayətə görə məhkum olunmaması, yaxud onların müvafiq peşə fəaliyyətləri ilə məşğul olmasının məhkəmə qaydasında qadağan edilməməsi barədə müvafiq dövlət orqanından arayış;
- İddiaçının müflis elan olunmaması, əmlakı üzərində həbs qoyulmaması, ödənişə yönəlmiş girovun olmaması, məhkəmənin qərarı ilə kommersiya fəaliyyətinin dayandırılmaması barədə müvafiq dövlət orqanından arayış;
- Tenderin əsas şərtlər toplusuna 2 №-li Əlavədə qeyd edilən formaya uyğun olaraq satınalma predmetləri çərçivəsində cəlb ediləcək əməkdaşların peşəkarlığı və maddi-texniki baza barədə məlumat (satınalma predmeti 1 üzrə);
- Tenderin əsas şərtlər toplusuna 3 №-li Əlavədə qeyd edilən formaya uyğun olaraq təqdim edilmiş iş təcrübəsi barədə məlumat (satınalma predmeti 1 və 3 üzrə);
- İddiaçının mərkəzi banklarda aktivlərin qiymətləndirilməsi və auditin keçirilməsi sahəsində iş təcrübəsinə malik olmasını təsdiq edən məlumat (satınalma predmeti 2 üzrə);
- İddiaçının bank və maliyyə sektorunda İnformasiya təhlükəsizliyinin qiymətləndirilməsi üzrə müdaxilə sınağının keçirilməsinə dair görülmüş layihələr haqqında məlumat (satınalma predmeti 3 üzrə);
- İddiaçının Müdaxilə sınağı üzrə ən azı 2 (iki) sertifikatlaşdırılmış mütəxəssisin olmasını təsdiq edən sənədlərin surəti (satınalma predmeti 3 üzrə).
6. İddiaçılar hər bir tender üzrə tender təklifini və tender təklifinin bank qarantiyasını ən geci 22 fevral 2023-cü il saat 1800-a qədər, digər tələb olunan sənədləri isə ən geci 14 fevarl 2023-cü il saat 1500-a qədər Portal vasitəsilə təqdim edə bilərlər.
7. Satınalmaya başlanma vaxtı:
Bütün satınalma predmetləri üzrə: satınalma müqaviləsi imzalandığı tarixndən.
8. Malların təqdim edilməsi və xidmətlərin göstərilməsi (işlərin görülməsi) müddəti:
Satınalma predmeti 1: 60 (altmış) təqvim günü müddətində;
Satınalma predmeti 2: 40 (qırx) təqvim günü müddətində;
Satınalma predmeti 3: 50 (əlli) iş günü müddətində.
9. Qiymətləndirmə meyarları:
Satınalma predmeti 1: qiymət və zəmanət müddəti;
Satınalma predmeti 2 və 3 üzrə: qiymət amili.
İddiaçılar tərəfindən tenderlə bağlı bütün sorğular və onlara dair izahatlar yalnız Portal vasitəsilə verilir.
Tender prosedurunun hər bir iştirakçısı onun təklifinin açılmasını və qiymətləndirilməsini Portal vasitəsilə müşahidə edə bilər.

1. Pursuant to the Law of the Republic of Azerbaijan “On Public Procurement”, the Central Bank of the Republic of Azerbaijan is holding an open e-procurement on the following lots:
Lot 1: Purchase of various types of air conditioners, fancoil units and remote controllers, as well as central cooling-heating (VRV or VRF) system supply and installation works for the Central Bank’s administrative buildings;
Lot 2: Purchase of the Real Estate Valuation service for the Central Bank of the Republic of Azerbaijan;
Lot 3: Purchase of penetration test (pen test) service to assess information security in the Central Bank of the Republic of Azerbaijan.
2. The bid will be held at 15.00, on 23 February 2023 over the single e-portal for public procurement (https://etender.gov.az/) (hereinafter – Portal).
3. Only business entities that are allowed to participate in e-procurement in accordance with the Law of the Republic of Azerbaijan “On Public Procurement” may participate in the tender.
4. Interested persons may get the bidding documents by paying the following participation fees through the Portal in accordance with the ‘Regulation on the amount, payment and use of participation fee in e-procurement by the method of open tender or quotation request’ approved by Resolution No. 396 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated 20 December 2021.
Lot 1: 150 (one hundred fifty) manat;
Lot 2: 250 (two hundred fifty) manat.
Lot 3: 250 (two hundred fifty) manat.
The participation fee is non-refundable.
5. Bidders should submit the following documents via the Portal to be eligible:
- bidder’s full name, Charter, state registration certificate or an excerpt from the public register of legal entities, bank requisites;
- document confirming authorities of a person empowered to sign the bid and procurement agreement;
- reference from the state authority on the bidder’s category of division of business entities;
- the bid in Azerbaijani (to be valid at least for 30 (thirty) banking days from 23 February 2022);
- bank guarantee in the amount of 1 (one) percent of the bid (in the bank guarantee form attached to bidding documents);
- bank statement on the financial condition of the bidder for the last 1 (one) year;
- reference from the relevant public authority on absence of any overdue obligations and other compulsory payments in the Republic of Azerbaijan, as well as failure to comply with the Tax Code of the Republic of Azerbaijan for the last 1 (one) year (excluding the suspension period);
- reference from the relevant state authority that the bidders, their managers and employees have not been convicted of a criminal offense or have not been barred from engaging in relevant professional activities during the 5 years prior to the start of the procurement procedure due to misrepresentation of their professional activities or qualification data for entering the procurement agreement;
- reference from the relevant state authority that the bidder has not been declared bankrupt, his property has not been seized, there is no collateral for payment, and his commercial activity has not been suspended by a court decision.
- information on the qualification of employees and material and technical base to be involved in the scope of the procurement subjects in accordance with the form specified in Appendix No. 2 to the set of main terms and conditions of the tender (on Lot 1);
- information reflecting the bidder's work experience according to the form specified in the Appendix 3 to the main terms and conditions of the tender (on Lots 1 and 3);
- information confirming that the bidder has experience in asset valuation and auditing in central banks (on Lot 2);
- information about the projects carried out by the bidder for conducting a pen test to assess information security in the banking and financial sector (on Lot 3);
- copies of documents confirming the availability of at least 2 (two) certified pen test experts of the bidder (on Lot 3).
6. Bidders may submit bids and bank guarantee by 18.00, 22 February 2023 at the latest and other required documents by 15.00, 14 February 2023 at the latest, via the Portal.