17 aprel 2023-cü il, Bakı: Ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100-cü ildönümü münasibəti ilə Mərkəzi Bank tərəfindən 15 aprel 2023-cü il tarixində növbəti ağacəkmə tədbiri keçirilmişdir.
Mərkəzi Bankın əməkdaşları övladları ilə birgə Müşfiqabad qəsəbəsində yerləşən ərazidə Abşeron yarımadasının torpaq-iqlim şəraitinə uyğun 200 ədəd Eldar şamı və zeytun ağacı əkmişlər.
Qeyd edək ki, Ekologiya və Təbii Sərvətlər Nazirliyi, Mərkəzi Bank, Azərbaycan Banklar Assosiasiyası, Azərbaycan Sığortaçılar Assosiasiyası, Azərbaycan Mikromaliyyə Assosiasiyası, Azərbaycan Fond Bazarı İştirakçıları Assosiasiyası və Azərbaycan Fintex Assosiasiyası arasında imzalanmış Anlaşma Memorandumu çərçivəsində bu ildən başlayaraq 10 il ərzində hər il 100 000 ağac olmaqla, ümumilikdə 1 000 000 ağac əkiləcəkdir.

17 April 2023, Baku: The Central Bank held the next tree planting event on the occasion of the 100th anniversary of the birth of the National Leader Heydar Aliyev on 15 April 2023.
Employees of the Central Bank together with their children planted 200 Eldar pines and olive trees suitable for the soil and climate conditions of the Absheron Peninsula in the area located in Mushfigabad settlement.
To note, under the Memorandum of Understanding signed between the Ministry of Ecology and Natural Resources, the Central Bank, Azerbaijan Banks Association, Azerbaijan Insurers Association, Azerbaijan Microfinance Association, Azerbaijan Stock Market Participants Association and Azerbaijan Fintech Association, starting this year, a total of 1,000,000 trees will be planted, 100,000 trees per year for 10 years.