10 may 2023-cü il, Bakı: Ulu Öndər Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illik yubileyi münasibətilə Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı tərəfindən ölkəmizin tarixində ilk dəfə olaraq tədavülə buraxılan və yüksək əyarlı Azərbaycan qızılından hazırlanmış investisiya məqsədli pul nişanlarının 10 may 2023-cü il tarixindən etibarən satışına başlanılmışdır.
Tədavülə buraxılan investisiya məqsədli pul nişanları ilə bağlı ətraflı məlumat Mərkəzi Bankın rəsmi internet səhifəsində yerləşdirilmişdir.
https://www.cbar.az/moneymarks/coins?category=2
Bu pul nişanlarının satışı Mərkəzi Bankın onlayn satış sistemi (https://coin.e-cbar.az/), Mərkəzi Bankın əhaliyə xidmət kassaları, eləcə də banklar vasitəsilə təmin edilir.
Eyni zamanda investisiya məqsədli bu pul nişanlarının Mərkəzi Bank tərəfindən geri alışı da həyata keçiriləcəkdir (https://coin.e-cbar.az/).

10 May 2023, Baku: Sale of bullion coins made of high-grade Azerbaijani gold issued to circulation by the Central Bank of the Republic of Azerbaijan on the occasion of the 100th year anniversary of Heydar Aliyev, the Great Leader, for the first time in the history of the country started on 10 May 2023.
Detailed information on bullion coins issued to circulation has been placed on the official website of the Bank (https://www.cbar.az/moneymarks/coins/index?category=2&language=en).
Coins are sold through the online sale system of the Central Bank (https://coin.e-cbar.az/), by the Bank’s cash offices and by banks.