14 iyun 2023-cü il, Bakı: Mərkəzi Bank tərəfindən cari ilin 6 aprel - 30 may tarixlərində Ulu Öndər Heydər Əliyevin 100 illik yubileyi ilə əlaqədar ali və orta ixtisas təhsili müəssisələrinin tələbələri arasında maliyyə savadlılığının artırılması məqsədilə “İqtisadiyyatı güclü olan dövlət hər şeyə qadirdir” mövzusunda təşkil edilmiş müsabiqə qaliblərinin mükafatlandırılması tədbiri keçirildi.
Tədbirdə Ulu Öndərin xatirəsi ehtiramla yad edildi, həmçinin Mərkəzi Bankın sifarişi ilə hazırlanmış “Heydər Əliyev – Vətənə, xalqa həsr edilən ömür” adlı film nümayiş etdirildi.

14 June 2023, Baku: The Central Bank held an award ceremony for the winners of the competition organized on the topic ‘A state with a strong economy is capable of everything’ on the occasion of the 100th anniversary of the Great Leader Heydar Aliyev, to raise financial literacy among students of higher and secondary specialized educational institutions from April 6 to May 30 of the current year.
The memory of the National Leader was honored at the event, followed by the demonstration of the film ‘Heydar Aliyev - the life dedicated to the country and the people’ developed by the order of the Central Bank.