6 mart 2025-ci il, Bakı: Gürcüstan Milli Bankının sədri Natiya Turnavanın rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətinin Mərkəzi Banka səfəri baş tutub.
Mərkəzi Bankın sədri Taleh Kazımov Gürcüstan Milli Bankının nümayəndə heyətini qəbul edib. Görüşdə bir sıra istiqamətlərdə mərkəzi banklar arasında mövcud əməkdaşlıq əlaqələri çərçivəsində əldə olunan nəticələr ilə bağlı məmnunluq ifadə olunub, ödəniş sistemlərinin müasirləşdirilməsi, risk-əsaslı bank nəzarətin tətbiqi, monetar sferada islahatlar, maliyyə texnologiyalarının tətbiqi, maliyyə savadlılığının artırılması və digər sahələrdə əməkdaşlığın genişləndirilməsi istiqamətində fikir mübadiləsi aparılıb.
Görüşün sonunda Mərkəzi Bank ilə Gürcüstan Milli Bankı arasında əməkdaşlığa dair Anlaşma Memorandumu imzalanıb.
Memorandumun məqsədi pul siyasəti, maliyyə sabitliyi siyasəti, bank nəzarəti, ödəniş sistemləri, eləcə də maliyyə texnologiyaları sahəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsidir. Həmçinin memorandum çərçivəsində təcrübə və məlumat mübadiləsinin aparılması, təlim və birgə seminarların keçirilməsi, texniki məsləhətlərin verilməsi məqsədilə araşdırma və tədqiqat xarakterli səfərlərin təşkili də nəzərdə tutulub.
İmzalanmış memorandum hər iki ölkənin mərkəzi bankları arasında əməkdaşlığın daha da möhkənlənməsinə xidmət edəcək, həm mərkəzi bankçılığın, həm də bütövlükdə hər iki ölkənin maliyyə sektorunun inkişafına öz töhfəsini verəcəkdir.

6 March 2025, Baku: A delegation from the National Bank of Georgia, led by Governor Natia Turnava, visited the Central Bank of Azerbaijan.
Taleh Kazimov, Governor of the Central Bank welcomed the NBG delegation. The meeting participants expressed their satisfaction with the outcomes of cooperation between both banks on several areas and exchanged views on the expansion of cooperation in modernizing payment systems, implementing risk-based supervision, monetary reforms, applying financial technologies, financial literacy, and other areas.
The meeting concluded with the signing of a Memorandum of Understanding between the Central Bank of Azerbaijan and the National Bank of Georgia.
The purpose of the Memorandum is to enhance cooperation in monetary policy, financial stability policy, banking supervision, payment systems, and financial technologies. The memorandum also envisions the exchange of experience and information, the organization of joint training and seminars, technical consultations, and research and study visits.
The MoU will further strengthen cooperation between the two central banks and contribute to the development of central banking and the overall financial sector in both countries.