21 aprel 2025-ci il, Bakı: Mərkəzi Bank tərəfindən maliyyə sektorunda rəqəmsal transformasiyanın tətbiqinin sürətləndirilməsi diqqətdə saxlanılır və bu istiqamətdə mühüm təşəbbüslər həyata keçirilir. Bu təşəbbüslərdən növbətisi 17 aprel tarixində Mərkəzi Bankda sığorta sektorunda rəqəmsal transformasiya və innovasiyaların təşviqi mövzusunda tədbirin keçirilməsi olub.
Tədbir Azərbaycan Sığortaçılar Assosiasiyasının və ölkədə fəaliyyət göstərən sığorta şirkətlərinin rəhbər şəxslərinin iştirakı ilə keçirilib.
İnteraktiv formada keçən tədbir çərçivəsində sığorta sahəsində rəqəmsallaşma prosesləri, texnoloji həllərin tətbiqi, startaplarla əməkdaşlıq imkanları, eləcə də sığorta texnologiyalarının gələcək perspektivləri müzakirə olunub. Mərkəzi Bankın ekspertləri ilə tədbir iştirakçıları arasında texnoloji inkişaf dövründə qarşıya çıxan çağırışlar və imkanlar barədə fikir mübadiləsi aparılıb. Həmçinin iştirakçıları maraqlandıran suallar da cavablandırılıb.

21 April 2025, Baku: The Central Bank is focused on accelerating the implementation of digital transformation in the financial sector, and is implementing important initiatives in this direction. One of these initiatives was an event held at the Central Bank on April 17 aimed at promoting digital transformation and innovations in the insurance sector.
The event was held with the participation of the Azerbaijan Insurers Association and executives of insurance companies operating in the country.
The interactive event discussed digitalization processes in the insurance sector, application of technological solutions, opportunities for cooperation with start-ups, and future prospects of insurance technologies. Experts from the Central Bank and those attending the event exchanged views on the challenges and opportunities arising in the era of technological development. Participants' questions were answered as well.