12 iyun 2025-ci il, Bakı: “Ödəniş xidmətləri və ödəniş sistemləri haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununa uyğun olaraq Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı tərəfindən ödəniş xidmətləri və ödəniş sistemləri sahəsində həyata keçirilən nəzarət tədbirləri çərçivəsində “Katech” QSC tərəfindən Qanunla müəyyən edilmiş qaydada lisenziya alınmadan ödəniş xidmətlərinin göstərilməsi faktı aşkar olunmuşdur.
Müvafiq pozuntu halı ilə əlaqədar “Katech” QSC barəsində “Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankı haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun 51.3-cü və “Ödəniş xidmətləri və ödəniş sistemləri haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununun 62.10-cu maddələrində nəzərdə tutulan tədbirlər Mərkəzi Bank tərəfindən görülmüş, o cümlədən “Katech” QSC-yə ödəniş xidmətlərinin göstərilməsinin dərhal dayandırılması barədə bildiriş göndərilmişdir.

12 June 2025, Baku: Pursuant to the Law of the Republic of Azerbaijan on Payment Services and Payment Systems, and as part of supervisory measures conducted by the Central Bank of the Republic of Azerbaijan, it has been found out that ‘Katech’ CJSC has been providing payment services without obtaining the required license.
In response to this violation, the Central Bank has taken necessary enforcement actions stipulated in Article 51.3 of the Law of the Republic of Azerbaijan on the Central Bank of the Republic of Azerbaijan and Article 62.10 of the Law on Payment Services and Payment Systems and sent a notification to ‘Katech’ CJSC mandating the immediate cessation of all payment service activities.